Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Darmowa dostawa od 299,00 zł

Folie do ogrzewania podłogowego

2023-10-02
Folie do ogrzewania podłogowego

Czym jest i jak działa folia do ogrzewania podłogowego?

Folia do ogrzewania podłogowego to innowacyjne rozwiązanie stosowane w systemach ogrzewania podłogowego. Jest to cienka, elastyczna folia wykonana z polimerów, zwykle polipropylenu, która jest metalizowana warstwą aluminium. Folia ta jest używana jako element podkładowy w systemach ogrzewania podłogowego, które mają za zadanie równomiernie rozprowadzać ciepło po całej podłodze pomieszczenia.

Folia do ogrzewania podłogowego działa na zasadzie promieniowania cieplnego. Po zamontowaniu pod podłogą, pod warstwą izolacji i wylewką, jest podłączana do systemu elektrycznego lub wodnego ogrzewania podłogowego. Gdy prąd elektryczny przepływa przez metalizowaną warstwę folii, ta zaczyna emitować ciepło. Ciepło to jest równomiernie rozpraszane przez całą powierzchnię podłogi, tworząc przyjemne, jednolite ciepło w pomieszczeniu.

Właściwości techniczne:

 • Odbicie Promieniowania Cieplnego: Folia oddaje ciepło wytwarzane w systemach ogrzewania podłogowego, zapewniając niższe koszty ogrzewania. Dzięki swojemu wysokiemu współczynnikowi odbicia ciepła, stanowi doskonałą barierę termiczną.

 • Eliminacja Mostków Termicznych: Nasza folia eliminuje mostki termiczne na krawędziach podłogi, a izolację można ustawić na obwodach ścian. To oznacza redukcję liniowych strat ciepła i efektywniejsze ogrzewanie pomieszczeń.

 • Odporność na Wilgoć: Doskonale zabezpiecza izolację posadzki przed wilgocią z wierzchnich warstw zaprawy podczas układania. To gwarantuje długotrwałą trwałość i niezmienne właściwości izolacyjne.

 • Łatwość Użycia: Folia jest łatwa do układania i pozwala na precyzyjne zamocowanie rur, dzięki nadrukowanej siatce technologicznej. Nie wymaga specjalistycznego sprzętu do docinania na żądany wymiar.

Zastosowanie Foli do Ogrzewania Podłogowego:

 • W instalacjach systemów wodnego ogrzewania podłogowego, pod i za elementy grzewcze, przyspieszając czas reakcji systemu.
 • Do zabezpieczania płyt styropianowych przed wilgocią, co jest szczególnie ważne w pracach renowacyjnych mających na celu podniesienie efektywności energetycznej budynków.

 • Jako skuteczna izolacja przed parą i wilgocią pod wylewkami na standardowej podłodze.

 

Zalety Naszej Folii do Ogrzewania Podłogowego:

 • Energooszczędność: Dzięki wysokiemu współczynnikowi odbicia ciepła, nasza folia pomaga obniżyć koszty ogrzewania, czyniąc Twój dom bardziej przyjaznym dla portfela i środowiska.
 • Łatwość Montażu: Nie wymaga skomplikowanych narzędzi ani specjalistycznej wiedzy. Możesz ją łatwo dopasować do swoich potrzeb, oszczędzając czas i trudność.

 • Trwałość: Zamknięta struktura porów i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne sprawiają, że nasza folia jest niezwykle trwała, gwarantując długotrwałe korzyści.

 • Ekologiczność: Nasz produkt jest w 100% nadaje się do recyklingu, co czyni go odpowiednim wyborem dla tych, którzy dbają o naszą planetę.

Jeśli nadal nie jesteś pewien czy folia do ogrzewania podłogowego jest dla ciebie zawsze możesz skonsultować się z naszymi ekspertami poprzez sekcję POMOC I KONTAKT lub przez Facebooka.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 151 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-10-01
firma w porzadku
2023-09-29
super
pixel