Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Darmowa dostawa od 299,00 zł

Taśmy dekarskie

2023-09-13
Taśmy dekarskie

W dziale budownictwo na naszej stronie wchodząc w sekcję dach znajdziesz różne rodzaje taśm do naprawy lub budowy dachów. Są to taśmy kalenicowe, kominowe, butylowe i bitumiczne. Mają one zróżnicowane zastosowanie w dekarstwie oraz dostępne są w wielu wymiarach i grubościach. Jeśli masz wątpliwości co do wyboru tej odpowiedniej dla ciebie, postaramy ci w tym artykule objaśnić ich zastosowanie, zalety i czym się od siebie różnią.

Zastosowanie:

Taśmy kalenicowe znalazły swoje zastosowanie głównie w pracach związanych z uszczelnianiem i zabezpieczaniem elementów konstrukcji dachowej, takich jak kalenice i naroża. Aby zapewnić skuteczność ich działania, konieczne jest właściwe przygotowanie powierzchni, na której są aplikowane. Powinny one być suche, wolne od pyłu oraz pozbawione nadmiaru tłuszczu. Po nałożeniu taśmy, konieczne jest dokładne jej dopasowanie i dociśnięcie do podłoża. Warto pamiętać, że prace powinny być przeprowadzane w warunkach bezdeszczowej pogody, a najlepiej w temperaturze przekraczającej 10°C. W przypadku niższych temperatur, zaleca się stosowanie taśmy po uprzednim podgrzaniu jej i powierzchni, do których ma być przyklejona.

Zalety:

1. Doskonałe zabezpieczenie przed kurzem, śniegiem, wodą deszczową i insektami.
2. Taśmy kalenicowe zapewniają doskonałą wentylację, umożliwiającą wymianę powietrza pod połacią dachu oraz skuteczne odprowadzanie wilgoci i skroplin.
3. Dzięki specjalnie plisowanym, aluminiowym elastycznym brzegom taśmy, możliwe jest szczelne połączenie nawet z dachówkami o wysokim profilu oraz skuteczne odprowadzanie wody z opadów atmosferycznych.
4. Podwójne łączenie aluminium i tkaniny (klejenie i szycie) gwarantuje wysoką jakość taśmy.
5. Klej butylowy umożliwia trwałe łączenie zarówno z powierzchniami porowatymi, jak i gładkimi, w szerokim zakresie temperatur.

Zastosowanie:

Taśma kominowa jest przeznaczona do uszczelniania obróbek dachowych i stanowi idealne rozwiązanie do wykonywania wszelkiego rodzaju opierzeń, zwłaszcza jako uszczelnienie połączenia komina lub ściany z pokryciem dachowym. Jest wykonana z lakierowanej powłokami poliestrowymi blachy aluminiowej, która została tłoczona w trzech wymiarach, co zapewnia jej trwałość i elastyczność. Spodnia strona taśmy pokryta jest masą klejącą butylową, co ułatwia jej aplikację i gwarantuje trwałe połączenia.

Zalety:

1. Trwała i wytrzymała - Taśma kominowa charakteryzuje się długotrwałą wydajnością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

2. Odporna na procesy starzenia - Dzięki specjalnym właściwościom materiałowym, taśma utrzymuje swoje właściwości w długim okresie użytkowania, nie ulegając procesom starzenia.

3. Dostępna w wielu wersjach - Pozwala to na dostosowanie jej do każdych potrzeb i preferencji.

Zastosowanie:

  • Obróbki dekarskie kominów, masztów antenowych, włazów dachowych, zabezpieczenia gąsiorów itp.

  • Zabezpieczenia obróbek oraz elementów pokryć dachowych przed wnikaniem zanieczyszczeń: kurzu, wody, śniegu.

  • Uszczelniania szwów, rozerwań, szpar i przecieków w rynnach, kominach, pokryciach dachowych z blachy falistej, elementach dachów, oknach dachowych, kopułach, parapetach zewnętrznych, ...

  • Wygłuszenie powierzchni metalowych, przez bardzo dobre właściwości tłumiące dźwięk i drgania. Butyl stosuje się w profesjonalnych matach wygłuszających.

  • Taśmy mogą być stosowane w pomieszczeniach produkcyjnych o dużej wilgotności i pewnym zanieczyszczeniu powietrza, np. zakładach spożywczych, pralniach, browarach, mleczarniach - w środowiskach o kategorii korozyjności C1 do C3, przy średnim zanieczyszczeni u tlenkiem siarki (IV) oraz na obszarach przybrzeżnych o małym zasoleniu

 

Zalety:

  • Doskonała przyczepność do większości materiałów budowlanych
  • Odporna na wodę, wilgoć, wpływy atmosferyczne i promieniowanie UV
  • Pozwala na natychmiastowe uszczelnienie
  • Butylowe lepiszcze jest neutralne chemicznie, dzięki czemu taśmy BUTAPE mogą być stosowane również wewnątrz pomieszczeń, np. przy uszczelnieniu konstrukcji budynków z płyt warstwowych, komór chłodniczych itp. (zapewniają gazo- i paroszczelność połączenia).
  • Wraz ze wzrostem temperatury butyl staje się bardziej plastyczny i lepki. Analogicznie parametry te ulegają obniżeniu wprost proporcjonalnie do obniżenia temperatury.

PAROTEC BITAPE taśma dekarska -  samowulkanizująca taśma bitumiczna wykonana z masy bitumiczno-polimerowej i taśmy aluminiowej. Posiada doskonałą przyczepność do większości materiałów budowlanych takich jak metal, drewno, ceramika, beton, kamień, plastik i niektóre rodzaje PVC. Odporna na wodę, wilgoć, wpływy atmosferyczne i promieniowanie UV. Pozwala na natychmiastowe uszczelnienie obróbek dekarskich, masztów, anten i wyłazów dachowych.

 

Jeśli masz wątpliwości co do wyboru taśmy dekarskiej idealnej dla ciebie zawsze możesz skonsultować się z naszymi ekspertami poprzez sekcję POMOC I KONTAKT lub przez Facebooka.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 151 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-19
Szybko i sprawnie polecam
2023-09-30
Sprzedaż OK
pixel