zoom_in
keyboard_arrow_left keyboard_arrow_right

Geowłóknina PES 200g 0,5m x 50mb

79,90 zł
Brutto
Ilość

 

Gwarancja wysokiej jakości towaru

 

Natychmiastowa wysyłka

 

30 dni na zwrot towaru

35013764.jpg

GEOWŁÓKNINA PES

Gramatura: 200g

Rozmiar: 0,5m x 50mb

Cena za rolkę 25m2

TECHNOLOGIA:

Geowłóknina to płaski geosyntetyk wykonany z włókien poliestrowych (PES) połączonych mechanicznie metodą igłowania, przeszywania lub termicznie w wyniku zgrzewania. Włókna poliestrowe charakteryzują się stosunkowo dużą wytrzymałością na zerwanie oraz wysoką temperaturą topnienia – produkt rekomendowany jest do kontaktu z masą bitumiczną. Dodatkowy atut to wysoka odporność na działanie światła (promienie UV). Geowłóknina nie zawiera związków toksycznych i jest nieszkodliwa dla człowieka oraz środowiska naturalnego.

ZASTOSOWANIE:

 • Budowa dróg
 • Budowa stacji benzynowych
 • Podjazd do garażu, dojazd tymczasowy, chodniki i ścieżki wokół domu
 • Baseny i oczka wodne
 • Zielone dachy
 • Umacnianie skarp i nasypów
 • Drenaż
 • Przydomowe oczyszczalnie
35013764_1.jpg

Budowa dróg:

Zalecane jest stosowanie w budownictwie ziemnym i hydrotechnicznym, wszędzie tam gdzie występują duże obciążenia mechaniczne i ważna jest wodo- przepuszczalność cieczy w poziomie i pionie. Geowłóknina używana jest przede wszystkim przy budowie parkingów, kortów, boisk, tarasów, nawierzchni brukowanych czy zielonych dachów. Wykorzystywana jest także przy układaniu chodników, ścieżek wokół domu, wykonywaniu podjazdu do garażu, drenażu opaskowego wokół elewacji budynku oraz przy konstrukcji oczyszczalni ścieków czy basenów i oczek wodnych. Geowłóknina wykorzystywana też jest jako ochrona przed uszkodzeniami geomembran

35013764_3.jpg
35013764_2.jpg

FILTRACJA:

Geowłókniny zapobiegają ruchom cząstek gruntu, umożliwiając również swobodny przepływ cieczy i gazu. Migracja powoduje obniżenie parametrów nośnych gruntu i jego ciągłe wypłukiwanie, co w konsekwencji prowadzi do jego osuwania się. Właściwości filtracyjne włókniny są wykorzystywane w inżynierii wodnej – przy budowie tam, zbiorników wodnych czy regulacji rzek. Utrzymują one skutecznie grunt pod geosiatkami i georusztami w miejscu budowy nasypów oraz umacniania skarp.

35013764_6.jpg
35013764_7.jpg
35013764_4.jpg

DRENAŻ I OCHRONA:

Środowisko naturalne jest bardzo podatne na zanieczyszczenia generowane przez naszą cywilizację – dlatego musi być szczególnie chronione w przypadku budowy zbiorników paliw płynnych, stacji benzynowych czy też składowisk odpadów komunalnych. Celem zapewnienie 100% ochrony przed przedostaniem się niebezpiecznych substancji do gruntu stosuje się geowłókninę. Stanowi skuteczną ochronę geomembran oraz folii przed mechanicznymi uszkodzeniami i wydostaniem się do środowiska naturalnego niebezpiecznych związków. Dodatkowo – dzięki stabilnej wodoprzepuszczalności geowłóknina odprowadza ścieki i gazy powstające w składowiskach odpadów.

35013764_5.jpg
35013764_8.jpg

SEPARACJA I WZMOCNIENIE:

W przypadku budowy lotnisk, torowisk czy dróg, podłoże poddawane jest naprężeniom wynikającym z ich użytkowania oraz oddziaływania czynników atmosferycznych. Prowadzi to do powstawania pęknięć a także do mieszania się ze sobą poszczególnych warstw gruntu co zmniejsza jego właściwości nośne. W konsekwencji powstaje ryzyko osuwania się konstrukcji ziemnych oraz efekt koleinowania. Geowłóknina przejmuje powstające naprężenia dynamiczne oraz powstrzymuje poszczególne warstwy podłoża przed wymieszaniem się, co znacznie wydłuża czas eksploatacji ciągów komunikacyjnych, a jednocześnie zmniejsza ilość kruszywa potrzebnego przy ich budowie. Geowłókniny poprawiają parametry mechaniczne podłoża i w tym celu układane są poniżej lub pomiędzy warstwami ziemi, aby przejmować powstające naprężenia dynamiczne, powstające w wyniku użytkowania dróg, lotnisk czy też trakcji kolejowych.

Zalety stosowania geowłóknin:

 • zwiększenie trwałości systemów drenarskich i melioracyjnych
 • zabezpieczenie przed mieszaniem się warstw gruntu - osiągnięcie większej stabilności stawianych konstrukcji ziemnych
 • zaawansowana technologia produkcji pozwala otrzymać produkt z max.7% tolerancją grubości
 • skrócenie czasu realizacji inwestycji
 • zmniejszenie nakładu prac ziemnych takich jak wykopy czy migracja gruntów
 • redukcja kosztów wykonawstwa inwestycji

Nieskomplikowana instalacja geowłókniny:

 • wyrównanie podłoża, usunięcie kamieni
 • rozwinięcie i ułożenie rolki z geowłókniną
 • połączenia poszczególnych rolki z zakładem od 20 do 50 cm
 • ułożenie warstwy żwiru i zagęszczenie
 • przykrycie żwiru geokratą, kratką trawnikową, kostką brukową, płytami chodnikowymi, grysem lub innym materiałem
3904
991 Przedmioty
2019-01-29

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: