Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Darmowa dostawa od 299,00 zł

Rękawice budowlane

ilość produktów: 31

Rozpoczęcie z jakimkolwiek działaniem budowlanym wymaga zaopatrzenia w narzędzia remontowo budowlane. Często o zabezpieczeniu oczu, czy dłoni zapominamy, albo myślimy na końcu, a jednak jest to temat istotny i ważny dla zdrowia, remontu. Temat rękawic budowlanych i roboczych jest dość szeroki. Przy doborze tej odzieży ochronnej wiele zależy od tego z jakim środkiem chemicznym masz zamiar pracować. Według tego rękawice budowalne dzielą się na różne rodzaje. Wyróżnia się rękawice chroniące przed czynnikami chemicznymi i biologicznymi, rękawice chroniące przed czynnikami mechanicznymi, rękawice chroniące przed czynnikami termicznymi, rękawice elektroizolacyjne, rękawice przeznaczone do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem. Oprócz wyżej wymienionego podziału rękawic budowalnych według klas ochrony i normy, istnieje też podział według kryteriów handlowych czy materiałowych. 

Spora część to rękawice robocze uniwersalne, bawełniane w których trzon produkowany jest z poliestru i nylonu. Inny rodzaj to rękawice powlekane poliuretanem , co poprawia bezpieczeństwo i trwałość. Są też rękawice budowlane, które skupiają się na ochronie przed wilgocią i chemikaliami. Materiałem bazowym jest w tym wypadku lateks, nitryl, butyl, oraz inne pochodne tworzywa. Wiele z rękawic budowlanych jest wykonana z nitrylu, albo nitryl jest naniesiony na część palcową i część chroniącą wewnętrzna stronę dłoni. 

Nitryl jest syntetycznym odpowiednikiem naturalnej gumy, czyli lateksu. Ten zamiennik jest wyjątkowo odporny na działanie węglowodorów alifatycznych, czyli m.in. , benzyny bezołowiowej, olej napędowego. Rękawice powlekane nitrylem, czy wykonane z nitrylu, odznaczają się dobrą chwytnością i bardzo dobrą wytrzymałością na ścieranie i przecięcie. 

Jeszcze inna grupa rękawic, to te wykonane ze skór zwierzęcych. Są one grube i sztywne. Ten typ rękawic ochronnych stosowane są przy pracach na budowie, podczas spawania albo w przemyśle ciężkim.

Dobry i mądry wybór rękawic budowlanych to gwarancja. Zapraszamy do zapoznania się z nasza oferta i wspólnego dobierania rękawic do ochrony dłoni przy różnych pracach remontowo – budowlanych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 151 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-10-01
Ok
2023-09-29
Towar dotarł cały bez zniszczeń, cena bardzo zadowalająca, przesyłka bardzo szybka
pixel