Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Darmowa dostawa od 299,00 zł

Dom i ogród

ilość produktów: 397

W dziale DOM I OGRÓD można znaleźć produkty które przydadzą się przy pracach związanych z zagospodarowaniem terenów zielonych. Oferujemy artykuły do nawadniania roślin, kratki i obrzeża trawnikowe oraz szeroki wybór agrotkanin i agrowłóknin do ściółkowania. Znajdziesz tu również szeroki wybór plandek zabezpieczających materiały oraz konstrukcje przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych.

Agrotkaniny posiadają szerokie zastosowanie w ogrodnictwie oraz sadownictwie. Powiększają rozwój korzeniowy roślin poprzez podnoszenie temperatury gleby. Bardzo dobrze przepuszczają wodę oraz pozwalają na wymianę gazową roślin z otoczeniem. W miejscach gdzie nawadnianie jest problemem agrotkanina zatrzymuje wodę w glebie i utrzymuje odpowiednią wilgotność. Kolejnym atutem agrotkanin jest możliwość nawożenia bezpośrednio na nie, ponieważ nie blokują przedostawania się nawozów do gleby. W zależności od grubości (jej gramatury) są odporne na działanie promieniowania UV nawet do 5 lat. Posiadają filtr UV dzięki czemu można ich używać przez wiele sezonów. Agrotkanina nie jest biodegradowalna oraz wykazuje odporność na grzyby.Agrowłókniny są stosowane szczególnie do ściółkowania. Chronią przed mrozem, oraz pogodą, która może zaszkodzić roślinom. Dzięki agrowłókninie plony są chronione przed insektami. Chronią również przed zabrudzeniem ziemią plonów typu truskawki, poziomki, dynie itp. Wszystkie jej zalety powodują szybszy wzrost roślin oraz większe plony.

Kratki trawnikowe to ażurowe eko kratki wykonane z tworzywa sztucznego uzyskanego w 100% z recyklingu. Ich głównym zadaniem jest wzmocnienie trawnika oraz utwardzanie nawierzchni pod drogi i parkingi. Kratka trawnikowa to ekologiczna alternatywa dla kostki brukowej i betonowych płyt ażurowych. Po zasypaniu kratki ziemią i obsadzeniu roślinnością, korzenie roślin są chronione przez ścianki eko kratki, a nawierzchnia jest wzmocniona. Dzięki specjalnej strukturze przenosi obciążenie nawet 450 ton na mkw., a także nie zakłóca naturalnej wegetacji roślin. Krata ma kształt kwadratu o wymiarach 50x50 cm lub plastra miodu o wymiarach 60x40 cm. Dzięki specjalnym zaczepom i wpustom kraty można łączyć metodą wtykową tworząc jednolitą nawierzchnię.

Obrzeża ogrodowe wykonane z tworzywa pochodzącego w 100% z recyklingu. W estetyczny sposób wyznaczają granice trawników, klombów, ścieżek, alejek w parkach i przydomowych ogrodach. Naturalnie wtapiają się w otoczenie, a także z powodzeniem mogą zastępować betonowe krawężniki przy kostce brukowej i granitowej. Obrzeże to metrowej długości odcinki, które łączymy ze sobą zaczepami, dzięki czemu ich długość może być dowolna. Poprzez nacięcie obrzeże staje się wyjątkowo elastyczne, co umożliwia formowanie zewnętrznych, jak i wewnętrznych łuków. Z obrzeży możemy wykonać okrąg o minimalnym obwodzie 1 m. Stosując taką opaskę wokół drzewa, krzaka, rośliny rozdzielimy trawnik od systemu korzeniowego otoczonej rośliny, zachowując w ten sposób ład i porządek. Opaska może również spełniać rolę pielęgnacyjną – zatrzymuje na miejscu wodę i nawozy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 151 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-10-01
Ok
2023-10-01
Super obsługa.
pixel