Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Darmowa dostawa od 299,00 zł

Podłoga

ilość produktów: 23

Podłoga, czyli powierzchnia, po której stąpamy dopieczona na etapie budowy, czy remontu posłuży dobrze długie lata. Wbrew pozorom dobrze zaplanowany etap ułożenia podłogi i dobrania sposobu wykonania podłogi, zależy od jej umiejscowienia. Wiedza o tym jaką technologię zastosować do to jedno, ale istotna jest też wiedza o materiałach, narzędziach i sposobach wykończenia podłóg niezależnie czy element ten znajduje się bezpośrednio na gruncie i jest podłogą domu jednorodzinnego, czy też jest to podłoga miedzy kondygnacjami w budynku wielorodzinnym. Modnym i coraz częściej stosowanych rozwiązaniem jest ogrzewanie podłogowe. Jego podstawą są folie do ogrzewania podłogowego, które znajdziesz również w naszym sklepie. Jednak ilość i rodzaj folii do ogrzewania podłogowego jest zależny od tego jakiej grubości masz posadzkę i z jakiego materiału wykonasz płaszczyznę podłogi.

Polecamy przy okazji planowania i wykonywania takiego ogrzewania zapoznać się ze szczegółami i parametrami, również jeżeli nie jesteś wykonawcą podłóg, ale właścicielem domu lub mieszkania. Wówczas dobrze jest znać asortyment na rynku i istotne jest żebyś dobrze orientował się w tym czym są folie dylatacyjne, jak mniej więcej położyć ogrzewanie podłogowe i dlaczego ważna jest izolacja podłogi i posadzki oraz czym można je izolować. Ta wiedza pozwoli uniknąć nerwów i konfliktów z podwykonawcami.

Inne wymagania ma podłoga na stropie drewnianym inne na lanym, betonowym. Inaczej pracuje i zachowuje się podłoga na gruncie, od podłogi miedzy kondygnacjami. Ta na gruncie wymaga położenia dobrej jakościowo folii paraizolacyjnej ( taką proponujemy w naszym asortymencie), bo oprócz przenoszenia obciążeń, musi ona chronić przed stratą ciepła i przenikaniem wilgoci z gruntu. Z kolei ta umiejscowiona między kondygnacjami powinna przede wszystkim tłumić hałas i tu z pomocą mogą przyjść dobrej jakości, dostępne w naszym sklepie podkłady pod panele. To tylko niektóre niuanse i zagadnienia związane z ułożeniem i zabezpieczeniem podłogi na etapie prac budowlanych. Jeżeli szukasz materiałów, które ułatwią to działanie i będą trzymały wysoką jakość zapraszamy do oferty naszego sklepu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 151 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-10-01
firma w porzadku
2023-09-30
Obsługa I wysyłka towaru na poziomie PREMIUM
pixel