Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Darmowa dostawa od 299,00 zł

Folia budowlana

ilość produktów: 33

Folia budowlana jest materiałem nie takim oczywistym jak by się mogło wydawać. Jest duża ilość folii określanych jako budowlane. Począwszy od folii przeźroczystych, cieńszych zabezpieczających powierzchnie i przedmioty, kończąc na grubych, wytrzymałych czarnych foliach wykorzystywanych przez ekipę przy budowie domu jako izolacja. Warto wiedzieć, że do różnego rodzaju prac używa się innego rodzaju folii.

Folia budowlana ma  szerokie zastosowanie przy wykonywaniu izolacji budynku. W tym przypadku jedna z najczęściej wykorzystywanych rodzajów jest czarna folia budowlana. W naszym asortymencie dostępna w wielu rozmiarach. Jest paroprzepuszczalna i najczęściej używa się jej do wykonywania izolacji dachowych. Często ten rodzaj folii budowlanej nazywany jest też folią folią wstępnego krycia.

Jednym z zastosowań folii budowlanej jest wykonanie warstwy przeciwwilgociowej pod podłogi, posadzki lub wylewki. Do tego świetnie nadaje się dostępna w naszym sklepie  Folia budowlana Conkret Ecovil. Zapewnia idealną ochronę przed zawilgoceniem izolacji termicznej i akustycznej w konstrukcji podłóg. Przy kupnie należy pamiętać, że  folia budowlana na fundamenty powinna mieć grubość minimum 1-1,5 mm. Natomiast najpopularniejszą folią budowlaną do zabezpieczania wylewki lub podłogi na gruncie jest folia budowlana PE /polietylenowa. Folia polietylenowa wykorzystywana jest m.in. jako podkład pod panele i  wylewki.

Zakup foli budowalnej to jedno, ale jeżeli jej przeinaczeniem ma być izolacja, to warto sięgnąć po odpowiednie propozycje klejów mocujących, silikonów. My polecamy szczególnie, dostępny w naszym sklepie Klej do folii membran Membranefix 290ml Penosil Ta jednoskładnikowa, wolna od rozpuszczalników masa na bazie polimerów akrylowych nie wchodzi w reakcje z folią i ułatwia łączenie kolejnych jej części ze sobą.

Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi propozycjami artykułów i produktów w tym dziale naszego sklepu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 151 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-10-01
Ok
2023-10-01
firma w porzadku
pixel