Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Darmowa dostawa od 299,00 zł

Izolacja fundamentów

ilość produktów: 12

Izolowanie fundamentów i odpowiedni izolacja ławy fundamentowej jest podstawą braku problemów z wilgocią czy przemarzaniem ścian, a co za tym idzie z obecnością zagrzybień czy objawem gnicia legarów podłogowych Największym wrogiem fundamentów jest wilgoć. Musimy je zatem odpowiednio zabezpieczyć. Wilgoć kapilarna, czyli ta przenikająca z podłoża to główny wróg.

Wilgoć w fundamentach to początkowo małe problemy, typu łuszczenie się farby na ścianach domu, ale z czasem pojawić się mogą glony, pleśnie i zagrzybienie. Izolację przeciwwilgociową fundamentów w teorii można pominąć kiedy używamy betonu wodoszczelnego, ale i wtedy prewencyjnie warto zabezpieczyć go izolacją poziomą fundamentu. W naszym sklepie polecamy izolacje poziome fundamentów Conkret Confol Gamma.

Poziomą izolację przeciwwilgociową rozmieszcza się według sztuki budowlanej w dwóch miejscach. Pierwsze umieszczenie znajduje się pomiędzy ławą, a ścianą fundamentową, drugie  jest na styku ścian fundamentowych i zewnętrznych ścian budynku. Tu powinna być ułożona na wysokości 15-30 cm ponad terenem. ładnie połączona z izolacją podłogi na gruncie.

Przy kupnie i doborze izolacji fundamentowej należy zwrócić uwagę na szerokość rolki , dopasowanej do szerokości izolowanego fundamentu ora zna grubość izolacji – zazwyczaj podana w mm. W naszej ofercie proponujemy grubości od 0,3 mm do 1 mm.

Warto dokładnie poznać potrzeby i zasady izolowania fundamentów domów, bo późniejsza naprawa lub zwiększenie stopnia zaizolowania źle zbudowanych fundamentów są po pierwsze drogie i kosztowne, po drugie często po prostu niemożliwe do wykonania.

Zapraszamy do oferty naszego sklepu, w której proponujemy produkty izolacyjne, które przy ich prawidłowym użyciu zabezpieczą fundament na wiele lat, współpracując jednocześnie z innymi materiałami izolacyjnymi takimi jak styropian, czy folia fundamentowa.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 151 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-29
Dla mnie ok
2023-09-29
Towar dotarł cały bez zniszczeń, cena bardzo zadowalająca, przesyłka bardzo szybka
pixel