Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Darmowa dostawa od 299,00 zł

Młotki

ilość produktów: 18

Każdy wie czym jest młotek, nie każdy wie jak wiele odmian i rodzajów to niepozorne narzędzie remontowo – budowlane posiada. Ilości zastosowań młotka nie sposób wymienić, dlatego warto skupić się na tym podstawowym. Młotek to narzędzie, które służy do wbijania. Obecnie mamy do w dyspozycji nowoczesne i bardzo wydajne młoty z napędem elektrycznym i pneumatycznym, jednak wciąż ten tradycyjny ręczny młotek jest najbardziej powszechnym i przydatnym narzędziem. To z użyciem młotka możemy rozdrabniać albo rozbijać struktury materiałów i łączyć poszczególne materiały wbijając gwoździe, czy dobijać i wyrównywać struktury elementów. Młotek to narzędzie uniwersalne zarówno w pracach remontowo – budowlanych jak i ogrodowych.

Najbardziej tradycyjny i proponowana jest młotek ślusarski. To tradycyjny młotek, W ofercie naszego sklepu znajdziesz tradycyjny młotek w sześciu różnych rozmiarach i wagach od półkilowego do pięciokilowego. Wszystkie nasze tradycyjne młotki są z firmy Juko osadzone na trzonku drewnianym z drewna bukowego.

Jednak obok tradycyjnego młotka na rynku istnieją narzędzia przeznaczone dla wybranych działań i czynności. I tak również w ofercie naszego sklepu znajdziesz między innymi młotek murarski. Ten typ młotków jest większy i może mieć różne kształty. Najczęściej, tak jak dostępny u nas młotek murarski tradycyjny Juco, posiadają długą, wąską główkę, zakończoną płaskim ostrzem (rąbem). Ten kształt powoduje, ze młotki murarskie świetnie kruszą materiały, zbijają tynki, czy przełamują cegły.

Inny typ młotków to młotki brukarskie.  Wykorzystywane są głównie do dobijania płyt chodnikowych, kostki brukowej, elementów krawężników.

Młotkami niezbędnymi przy pracach wykończeniowych i np. przy układaniu podłogi są młotki gumowe. Lekkie, odbijające, nie niszczące powierzchni. Świetnie sprawdzają się w dobijaniu desek, czy paneli.

To jaki młotek wybrać do domu zależne jest od tego, jakie zadania będziemy nim wykonywać. Narzędzia te powinny służyć głównie do niezbędnych drobnych napraw, a w razie potrzeby zawsze można skorzystać z oferty naszego sklepu i dokupić niezbędny młotek do danej sytuacji remontowo- budowlanej.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 151 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-30
Sprzedaż OK
2023-09-29
Dla mnie ok
pixel