Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Darmowa dostawa od 299,00 zł

Taśmy kalenicowe

ilość produktów: 27

Taśmy kalenicowe są jednym z niezbędnych elementów przy dachach skośnych – czyli najczęściej spotykanym sposobie zadaszenia budynków. Dach co oczywiste musi być szczelny, ale nie powinien być pozbawiony wentylacji. Para wodna, która zbiera się według zasad fizyki, pod pokryciem musi mieć ujście. Dlatego w dachu, na dole podczas montażu pozostawia się wloty powietrza. Te wloty pokrywa się tzw. gąsiorami, a po nimi należy umieścić właśnie taśmę kalenicową. Jej zadanie w tym miejscu to wnikaniu deszczu i nawiewaniu śniegu pod dachówki lub blachę, a jednocześnie umożliwienie wentylacji dachu.

W naszej ofercie znajdziesz m.in. świetne produkt z tej kategorii, czyli najpopularniejszą taśmę kalenicową w Europie, czyli taśmę kalenicową pod gąsior Parotec vRol. Ten produkt posiada dwa pasy lakierowanego i plisowanego aluminium o grubości 0,14 mm, zszyte oraz dodatkowo sklejone z tkaniną techniczną.  Dodatkowo nici użyte w tej taśmie nie degradują się pod wpływem czynników środowiskowych. Od spodu, ta taśma kalenicowa pokryta jest na swoich krawędziach paskami kleju butylowego, co dodatkowo zabezpiecza przed wilgocią.

Do produkcji taśm kalenicowych zazwyczaj używa się cieniutkich (0,12-0,14 mm) płatów aluminium a nawet miedzi. Te tworzywa są lekkie, trwałe i niezwykle odporne na czynniki atmosferyczne, a ich użycie świadczy o tym, jak istotnym elementem w konstrukcji dachu jest taśma kalenicowa.

Każda taśma kalenicowa jest uformowana w drobne fale, co zapewnia pewną rozciągliwość. W jej części środkowej w taśmie znajduje się odpowiedniej formy otwory, które zapewniają przepuszczanie pary wodnej. W tej centralnej części stosuje się też membrany wodne. Ten pozornie prosty produkt , jest niezwykle istotny, a jego konstrukcja i zastosowane rozwiązania odpowiadają za spokój mieszkania w domu na wiele lat.

Po niezawodne taśmy kalenicowe, od dobrych producentów, dostosowane do indywidualnych potrzeb zapraszamy do naszej oferty.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 151 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-10-01
Super obsługa.
2023-09-29
super
pixel