Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Darmowa dostawa od 299,00 zł

Taśmy kominowe

ilość produktów: 18

W pracach związanych z uszczelnieniem komina, nieocenioną wręcz rolę odgrywa folia wstępnego krycia. To ona stanowi barierę pomiędzy połączeniem dachu i komina. Współcześnie prace związane z obróbką kominową stały się prostsze bo wspierają je nowe technologie. Zaraz po foli wstępnego krycia istotną rolę odgrywa taśma kominowa. To typ taśmy dekarskiej, czy taśmy dachowej, a jej podstawowym celem jest zapewnienie szczelności konstrukcji na łączeniu dachu z kominem.

Właściwy dobór taśmy jest bardzo istotny. Skutki nie najlepszego wyboru nie będą widoczne od razu, pojawia się po latach i nie tylko w obrębie dachu. Dlatego w naszym sklepie proponujemy wyłącznie taśmy znanych  i zaufanych , solidnych producentów.

Taśma kominowa ma kilka specyficznych cech. Po pierwsze jest bardzo plastyczna, a dzięki wkładce z rozciągliwej siatki aluminiowej dopasowuje się trwale i dokładnie do kształtu dachówki. Zazwyczaj cechuje ją też elastyczność wzdłuż i w poprzek rolki.  Ta cecha daje możliwość pewnego i szczelnego obrobienia najtrudniejszych miejsc przy kominie, czyli narożników. W naszej ofercie znajdują się też taśmy z trwałym wykończeniem i niezwykle odporne na warunki atmosferyczne i np. promieniowanie UV. Jedna z nich jest Taśma kominowa aluminiowa ryflowana Parotec 2D. Wykonana jest z profilowanego aluminium jednostronnie lakierowana farbą poliestrową, a z drugiej strony pokryta warstwą kleju butylowego.

Obrobienie komina taśmą nie jest skomplikowane. Taśmy kominowe pod niewielkim nawet naciskiem łączą ze sobą dwa fragmenty i  wulkanizują się skutecznie. Dzięki samospajalnym właściwościom materiału nie jest potrzebne dodatkowe lutowanie, czy mocowanie.

Jak należy układać taśmę kominową, aby dobrze spełniała swoje zadanie? Podstawową zasadą przy obróbce kominów taśmą jest jej układanie od przodu do tyłu komina.

Po doskonałej jakości taśmy kominowe zapraszamy do oferty naszego sklepu, Dobierzesz taśmę o odpowiednich parametrach i kolorze.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 151 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-10-01
firma w porzadku
2023-09-30
Obsługa I wysyłka towaru na poziomie PREMIUM
pixel